Partytura na głosy zwierzęce

To wielopoziomowy, rozbudowany projekt oparty na współpracy z wieloma środowiskami.
W realizacji koncepcji Elżbiety Jabłońskiej bierze udział kilkadziesiąt osób, których zaangażowanie i prowadzony dialog stanowi podstawę procesu twórczego.
Jest on dla autorki przestrzenią doświadczalną i równoważną z planowanym efektem końcowym. Dokumentacja zgromadzona w trakcie pracy nad projektem,
w postaci nagrań audiowizualnych, stanowi materiał wyjściowy do stworzenia ostatecznej formy instalacji o charakterze synkretycznym.
Próba przeniesienia zarejestrowanych dźwięków wydawanych przez zwierzęta żyjące w bydgoskim ogrodzie zoologicznym na język współczesnego zapisu muzycznego jest efektem współpracy z kompozytorem Marcinem Gumielą.

Powstała partytura stanowi rodzaj inspiracji, a praca nad nią zakłada możliwość indywidualnej jej interpretacji przez dyrygentkę Agnieszkę Sowę oraz uczestników Chóru Akademickiego UTP im J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, uczestników projektu.

Zarejestrowane pomruki, buczenia, wycia, skomlenia, skowyty zwierząt stały się pierwowzorem dla pracy kompozytora, dyrygenta i chórzystów zaproszonych do współpracy przy projekcie.Wszelkie nagrania zostały zarejestrowane w sposób niebudzący niepokoju wśród nagrywanych zwierząt.

Specyfika i położenie miejskich, niewielkich ogrodów zoologicznych i ich funkcjonowanie skłania do refleksji nad stosunkiem człowieka mieszkającego w mieście do szeroko rozumianej przyrody. Zwierzęta przebywające w zamkniętych przestrzeniach, żyjące w schemacie wynikającym z faktu zniewolenia, nabierają charakterystycznych, podobnych cech i zachowań. Wspólna egzystencja na niewielkim terenie powoduje ogromne emocje zwierząt w trakcie podstawowych czynności jak np. karmienie. Dźwięki jakie są słyszalne w trakcie rozwożenia karmy, są porównywalne z wykonaniami utworów chóralnych o wyjątkowo bogatej melodyce, zaskakujących zmiennościach natężenia dźwięku i ostatecznym euforycznym zakończeniu.

naglosy.elajablonska.com/
Partytura na głosy zwierzęce
Partytura na głosy zwierzęce
Partytura na głosy zwierzęce
Partytura na głosy zwierzęce
Partytura na głosy zwierzęce
PREZENTOWANA NA WYSTAWACH
Partytura na głosy zwierzęce, prezentacja projektu
(Galeria Farbiarnia, Bydgoszcz)
(2015-11-27)

Koszulki z nadrukiem, Odzież z nadrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulkach, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Tuchola, Świecie, Grudziądz, Chełmno, Chojnice Koszulka z nadrukiem, Odzież z sitodrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulce Bydgoszcz, Koszulki Toruń, T-shirt Inowrocław, Podkoszulek Włocławek, Bluza Tuchola, Odzież robocza Świecie, Spodnie Grudziądz, Kurtki Chełmno, Nadruki na koszulkach Chojnice Naprawa urządzeń elektronicznych: tabletów, telefonów, smartfonów, laptopów. Wszystkich producentów: Lenovo, Sony, Samsung, LG Wynajem odzieży roboczej, serwis odzieży roboczej, rental odzieży, rental odzieży roboczej, wynajem i serwis odzieży, naprawa odzieży roboczej Zacznij pracować jako opiekunka w Niemczech. Praca w Niemczech dla każdego.