processing...

Działania stołowe

Przygotowywanie posiłków jest rytuałem, który ma swoje okreslone zasady, kolejnosci i instrukcje. Jest codziennym “mikro-spektaklem”, w którym gesty rak oraz przedmioty, w nich sie znajdujace sa głównymi bohaterami “sceny-stołu”. Ceremonii towarz(...)

Herbarium novum. Efflorescentiae

BWA (Bydgoszcz)

Człowiek od zawsze pozostaje w głębokim związku ze światem roślin. Powszechna fitofilia prawdopodobnie wprost wynika z głęboko wdrukowanej w ludzką podświadomość elementarnej biologicznej zależności: rośliny jako jedyne organizmy, które w procesie(...)

TAM, GDZIE CIEBIE NIE MA

ARTYŚCI I ARTYSTKI:
Emilia Bartkowska, Zdzisław Beksiński, CentrumCentrum (Łukasz Jastrubczak i Małgorzata Mazur), Maciej Cholewa, Andrzej i Emilia Dłużniewscy, Karolina Freino, Elżbieta Jabłońska, Rafał Jakubowicz, Jarosław Kozłowski, Honorata(...)

Przesłanie

ZŁOTY KIOSK / odsłona III

Trzecia odsłona ZŁOTEGO KIOSKU należy do Elżbiety Jabłońskiej. Artystka zaprasza publiczność do podzielenia się tak zwanymi złotymi myślami, własnymi lub zapożyczonymi, zasłyszanymi w rozmowie, wynotowanymi z książek czy sfotografowanymi w przestr(...)

Partytury na głosy zwierzęce

Festiwal Muzyka w Willi Blumwego w Fabryce Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy

Wykonanie „Partytury na głosy zwierzęce” Marcina Gumieli rozpoczęło 2. edycję Festiwalu „Muzyka w Willi Blumwego”. Koncert odbył się 20 czerwca br. w zabytkowej hali Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy - zakładzie, którego początki datują się n(...)

Brzuchomówca i milczące obrazy

Galeria Labirynt (Lublin)

Artyści i artystki: Magdalena Franczak, Elżbieta Jabłońska, Patryk Lichota i Yuliia Andriichuk, Kacper Mutke i Michał Urbański (Tajny_ projekt), Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz (grupa naN), Maciej Połynko, Krzysztof Topolski

Kuratorka:(...)

STANY SKUPIENIA

Muzeum Współczesne (Wrocław)

Artystki:
Natalia LL oraz
Marina Abramović, Anna Baumgart,
Agata Bogacka, Geta Brătescu,
Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová,
Cipedrapskuad (Maria Toboła,
Dominika Olszowy, Fryderyk Lisek),
Alexandra Croitor(...)

Znikając

Trafostacja Sztuki (Szczecin)

z gościnnym udziałem:
Karolina Freino, Liliana Piskorska, Aleksandra Sojak-Borodo, Natalia Wiśniewska

Elżbieta Jabłońska jest artystką, której twórczość ma już swoje odrębne i ważne miejsce w polskiej sztuce współczesnej(...)

Nowe Życie

Nomus (Gdańsk)

Praca wielkoformatowa 10m x 2,5m, technika: neon na stelażu metalowym. Zakup dzieła przez Miasto Gdańsk w ramach Programu Operacyjnego Kultura i czas Wolny 2023 Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk - Gdańsk 2030 - przekazana w depozyt do Muze(...)

Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść

Muzeum Etnograficzne (Toruń)

Wystawa „Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść” w sposób wieloaspektowy podejmuje zagadnienie rodzicielstwa. Prezentowany zbiór sztuki ludowej i nieprofesjonalnej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz sztuki ws(...)

100 Flag

Biuro Wystaw (Warszawa)

Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze (czynne i bierne) jako jedne z pierwszych kobiet na świecie. W dekrecie o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego z 28 listopada 1918 r. w artykule pierwszym pada słynne zdanie: „Wyborcą do Sejmu jest każd(...)

Powolność

TRAFO Trafostacja Sztuki (Szczecin)

Celem wystawy Powolność jest zakreślenie pola znaczeniowego wolności kobiety i kategoriami tempa, dźwięku, ruchu, światła, głosu, gestu i słuchu. Tytuł oparty jest na grze słów pomiędzy nazwaniem wykonywania czegoś niespiesznie a syt(...)

Nowe Życie

Synagoga w Fordonie

Koncert i pokaz film z rejsu z neonem, który odbył się Międzynarodową Drogą Wodną E 70, na trasie Nakło nad Notecią-Berlin. Wspólnie z Wojtkiem Kotwickim. Stara Synagoga, Fordon(...)

Art Prospect. 6th Annual International Public Art Festival

Posadsky Municipal District in St. Petersburg, Russia

Art Prospect is an annual public art festival founded in 2012 by CEC ArtsLink. The festival alters the familiar urban landscape, filling streets, courtyards, parks, and other public spaces with works of contemporary art. To date, it has featured m(...)

Nowe Życie

Muzeum Współczesne (Wrocław)

Nowe Życie – to neonowy napis znaleziony przez artystkę w 2005 roku w niewielkiej miejscowości pod Bydgoszczą. Rekonstrukcja warstwy świetlnej, wymiana części elektrycznych i ponowne uruchomienie obiektu nastąpiło w roku 2009 przy udzia(...)

POKÓJ NA ŚWIECIE ZACZYNA SIĘ PRZY RODZINNYM STOLE

kurator: Jagna Domżalska
kurator programu edukacyjnego: Maciej Szymaniak
oprawa graficzna i aranżacja: Grigory Popov

Elżbieta Jabłońska, Kamil Kuskowski, Zbigniew Libera, Daniel Rycharski i Jana Shostak 

Spójrzmy na wolność (...)

Nowe Życie

Galeria Bielska BWA (Bielsko-Biała)

Koncert i pokaz film z rejsu z neonem, który odbył się Międzynarodową Drogą Wodną E 70, na trasie Nakło nad Notecią-Berlin. Wspólnie z Wojtkiem Kotwickim. Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała.(...)

Nowe życie

Zachęta (Warszawa)

Film z rejsu z neonem, który odbył się Międzynarodową Drogą Wodną E 70, na trasie Nakło nad Notecią-Berlin. Darowizna do zbiorów Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Warszawa.(...)

Wystawa "W dzikiej kocham się Wiśle"

Gdańska Galeria Miejska 2

Artyści: Dobrawa Borkała, Agnieszka Brzeżańska, Anna Brzozowska, Jakub Gliński, Justyna Górowska, Adam Gruba, Jakub Falkowski, Olivier Guesselé-Garai, Elżbieta Jabłońska, Karolina Karwan, Paulina Kitlas-Śliwińska, Izabela Koczanowska, Tomasz Kopce(...)

Wystawa „Zapytaj Mokoszy”

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia / ul. Dehnelów / Czeladź

Mokosz jest pradawną słowiańską boginią kojarzoną z Matką Ziemią, troskliwą opiekunką zbiorów. Związana z ziemią bogini zmusza do zatrzymania się, spojrzenia w dół, przyjrzenia się korzeniom i poznania swoich przodkiń. Rok 2018 ustanowiony

Noc muzeów

Fabryka Sztuk (Tczew)

Koncert i pokaz film z rejsu z neonem, który odbył się Międzynarodową Drogą Wodną E 70, na trasie Nakło nad Notecią-Berlin. Wspólnie z Wojtkiem Kotwickim. Działania z cyklu Ćwiczenia z zaniechania.(...)

SZCZUROŁAP

Muzeum Współczesne (Wrocław)

Jedna z bohaterek wystawy Szczurołap w czasie swojego performansu mówi: „Przygotowałam tę sytuację, by stworzyć teraźniejszość”. Artystka poprzez swoje działanie wykonała gest nastawiony na konfrontację z codziennością. Badając struk(...)

Partytura na głosy zwierzęce

Galeria Arsenal (Białystok)

Wykonanie VI. Projekt: Elżbieta Jabłońska, kompozycja: Marcin Gumiela, wykonanie: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, dyrygentka: Agnieszka Sowa, samplowanie i przetwarzanie na żywo/postprodukcja: Wojtek Kotwicki.(...)

Wobec Rysunku n°2

Dwór Artusa (Toruń)

Wystawa jest prezentacją prac, które w szczególny sposób odnoszą się do szerokiego obszaru sztuki, w jaki wpisuje się aktualnie rysunek. Jest również próbą refleksji nad zmianami jakie zaszły w tym obszarze w ciągu ostatnich lat. (...)

Gniazdo / Wystawa

ASP Gdańsk

GNIAZDO
Baza: ja, ty, on, ona , ono, my, wy, one, oni
Nabudowa: obszar zewnętrzny – rodzina, dom, obszar wewnętrzny – ego + alter ego + id emocjonalny i intelektualny bagaż doświadczeń bezpośrednich i pośrednich które zbieramy w sobie (każd(...)

Partytura na głosy zwierzęce. Wykonanie V

Nomus (Gdańsk)

Projekt: Elżbieta Jabłońska, kompozycja: Marcin Gumiela, wykonanie: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, dyrygentka: Agnieszka Sowa, samplowanie i przetwarzanie na żywo/postprodukcja: Wojtek Kotwicki. Prezentacj(...)

In terra

Galeria Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, Białoruś

Uczestnicy: Bogdan Chmielewski, Krystyna Garstka-Saran, Jędrzej Gołaś, Elżbieta Jabłońska, Katarzyna Łyszkowska, Witold Pochylski, Aleksandra Sojak-Borodo, Marek Szary, Weronika Tadaj-Królikiewicz.

Na wystawie każdy artysta zaprezentuje prac(...)

Otwarte Miasto 2017

Festiwal Open City Lublin

9 edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej OTWARTE MIASTO / OPEN CITY, którego przewodnim tematem jest "Uniezwyklenie/Estrangement", odbędzie się w dniach 3-31 października 2017 r.

Come Down To Earth Choir / Partytura na głosy zwierzęce.

klub Mózg (Bydgoszcz)

Wykonanie IV. Projekt: Elżbieta Jabłońska, kompozycja: Marcin Gumiela, wykonanie: Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, dyrygentka: Agnieszka Sowa, postprodukcja: Wojtek Kotwicki. Prezentacja w ramach 13th Mó(...)