processing...

Hallo

Wydział Sztuk Pięknych UMK Toruń/2017

Film wideo, Galeria Forum(...)

Oi Futuro Flamengo

Cultural Center, Rio de Janeiro, Brazylia

Oi Futuro Flamengo reúne artistas do Leste Europeu e da Rússia e as curadoras da exposição AMOR para falar de situações sociais, políticas e de relacionamento através de uma visão e sensibilidade feminina

O que é o amor para a mulhe(...)

BĘDZIE LEPIEJ I CORAZ LEPIEJ? PREZENTACJA KOLEKCJI II

Galeria Arsenal (Białystok)

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z jednej z prac znajdujących się w kolekcji Galerii Arsenał – neonu Ryszarda Grzyba. To optymistyczne hasło stało się punktem odniesienia dla refleksji artystów – głównie polskich, ale też ze wschodu oraz południa Eu(...)

WSZYSTKIE ZMORY DO PIWNICY

CSW Kronika

Zwykle powstaje nadmiar, bo zjawia się coś zbędnego, jak choćby w pigmentacji motylich skrzydeł, albo też zdarza się coś zupełnie do całości nieprzystającego, jak wojna w Kaszmirze. Zawsze mam wrażenie, że czegoś tu jednak brakuje, że za chwil(...)

Common affairs - revisiting the views award - contemporary art from Poland

Deutsche Bank KunstHalle, Polish Institut Berlin, Berlin Niemcy

artyści: Paweł Althamer, Supergrupa Azorro, Tymek Borowski, Karolina Breguła, Elżbieta Jabłońska, Rafał Jakubowicz, Łukasz Jastrubczak, Anna Molska, Anna Okrasko, Agnieszka Polska & Witek Orski, Karol Radziszewski, Janek Simon, Kon(...)

HERO MOTHER. Contemporary Art by Post-Communist Women Rethinking Heroism.

MOMENTUM & Studio 1 in Kunstquartier Bethanien Berlin Niemcy

HERO MOTHER is an international exhibition of 30 women artists from 20 countries. It is part of MOMENTUM’s program for 2016, consisting of a series of events, residencies and exhibitions called BEYOND BALAGAN, which inquires into con(...)

Wystawa DE – MO – KRA – CJA

Galeria Labirynt

Czym tak naprawdę jest demokracja? Czy w obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce możemy mówić o jej zagrożeniu? Jaką rolę pełni w demokracji sztuka? Pytania te stały się punktem wyjścia do zorganizowania w lubelskiej Galerii Labirynt wysta(...)

Powszechna Improwizacja (1) - Nowe Życie

Teatr Powszechny, Warszawa

Warszawski dzień festiwalu rozpoczyna nową kartę w historii "Mózgu". Od 12 listopada 2014 roku “Mózg” otwiera swoją siedzibę w Teatrze Powszechnym, w przestrzeni znanej dotychczas jako “Scena Pracownia”, gdzie powstanie scena muzyczna, teatralna, per(...)

WYSTAWA / Za ścianą

CSW Toruń

Kuchnia. Instalacja wieloelementowa z kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Praca prezentowana w ramach wystawy Za ścianą, wybrane prace z kolekcji CSW. Kuratorka: Natalia Cieślak. Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń(...)

Wszyscy ludzie będą siostrami

MS Łódź

Do 17 stycznia w Muzeum Sztuki w Łodzi będzie można oglądać wystawę Wszyscy ludzie będą siostrami. Wystawa i związane z nią wydarzenia performatywne proponują feministyczne przechwycenie idei braterstwa.

Think Thank Lab Triennale

Wrocław

Arsenal Notebook, wystawa w ramach Think Thank Lab Triennale. Prace ze zbiorów Galerii Arsenał. Kuratorka: Elżbieta Jabłońska. Galeria CSU Neon, Wrocław(...)

Projekt Wyspa 3.0

Wyspa (Gdańsk)

30 lat działalności - wystawa w procesie - żywe archiwum - dokumentacja - działania - publikacje Wyspa Spichrzów - Galeria Wyspa - Dawna Łaźnia - Modelarnia - Instytut Sztuki Wyspa(...)

Feministki i Fotografowie

Stary Browar (Poznań)

Cykl fotografii wielkoformatowej, druk cyfrowy. Praca prezentowana w ramach wystawy Feministki i fotografowie. Prace z kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich. Kurator: Adam Mazur. Stary Browar, Poznań(...)

Ołbin Adoracja, Wrocław wejście od podwórza

Wrocław ESK

Lipiec we Wrocławiu. Elżbieta Jabłońska zadała nam trudne pytanie o różnorodność roślin spotykanych na 10 wybranych podwórkach dzielnicy Ołbin. "Ołbin. Adoracja" pod takim tytułem realizowaliśmy razem jedno z działań w ramach projektu "Wrocław - wejś(...)

Nieużytki sztuki

Biotop Lechnica

Nieużytki sztuki - prezentacja. W ramach spotkania BIO:FLOW w Biotopie Lechnica, Słowacja. Organizator: Bunkier Sztuki, Kraków(...)

135 km, działanie performatywne, czasowo-przestrzenne

Generator Malta, Malta Festival Poznań

Jak stworzyć Nowy Ład Światowy i czy na pewno to jest słuszna droga? 135 km to odległość, którą pokonają uczestnicy wycieczki regeneracyjnej. Zaczniemy w Imielenku po czym ruszymy w dalszą trasę zabierając po drodze kolejnych uczestników. Przyjrzymy (...)

The Mothernists

Galeria Upominki, Rotterdam

The Mothernists Conference June 5/6/7 is a three-day-long transatlantic conference, bringing together the work and thought of practicing international artists, art historians, educators, curators and writers on the topic of caring labour and cultural(...)

Naruszenie - Sztuka jako narzędzie zmiany społecznej, warsztaty

Galeria Arsenał w Białymstoku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Odessie, culture.pl

naruszenie przestrzeni, obiektu, idei
naruszenie ostentacyjne, niezauważalne
naruszenie przez dodanie lub usuniecie
naruszenie przez ingerencje lub zaniechanie
naruszenie posiadania/własności/mienia, prywatności,
korespondenc(...)

40 lecie Muzeum im.A. Mickiewicza, wystawa z okazji Nocy Muzeów

Muzeum Narodowe w Poznaniu oddział w Śmiełowie

Proponowana ekspozycja jest kolejną próbą wniknięcia w specyficzną przestrzeń muzealną z zachowaniem tożsamości miejsca jako instytucji. Bazując na materiałach archiwalnych pragniemy pokazać historię pałacu śmiełowskiego, koncentrując się na okresie (...)

Poręcz, obiekt w przestrzeni miejskiej, Kijów

Instytut Polski w Kijowie, Ministerstwo Kultury Ukrainy, Urząd Shevchenkovskiej dzielnicy Kijowa, Culture.pl

„Poręcz” to rodzaj interwencji w przestrzeń publiczną, której pomysł narodził się podczas mojego drugiego pobytu w Kijowie, w styczniu 2012 roku, w trakcie warsztatów ze studentami Akademii Sztuk Pięknych. Jest to propozycja stworzenia obiektu/rzeźby(...)

Motherhood

Visual Culture Research Center, Kijów

Wystawa Macierzyństwo / Материнство / Motherhood proponuje feministyczne spojrzenie na tradycyjnie postrzegane „role” kobiety jako tej, która rodzi, pielęgnuje i wychowuje dziecko. Macierzyństwo uważane jest za coś „naturalnego”, swego rodzaju „funkc(...)

Czego nie widać

Galeria Sztuki Współczesnej, Opole

Czego nie widać - wystawa sztuki społecznie zaangażowanej
Sztuka nie będąc obszarem funkcjonującym w próżni, jest immanentnym elementem sfery społecznej, posiadając zarazem wymiar publiczny. Przez ów wymiar rozumiemy praktyczną działalność, któr(...)

Schody

Instytut Polski w Kijowie, Galeria Labirynt Lublin

Schody” to akcja artystyczna zorganizowana w przestrzeni miejskiej Kijowa przez Galerię Labirynt w Lublinie i Instytut Polski w Kijowie. W dniach 19-20.09.2014 na ulicy Iwana Franki odbędą się działania artystów z Polski i Ukrainy: Janusza Bałdygi, E(...)

ZAPAL SIĘ!

Muzeum Rzeźby X. Dunikowskiego, Królikarnia, Warszawa

W ramach tegorocznej edycji projektu Synchronizacja Fundacja Bęc Zmiana wraz z architektami, badaczami, artystami oraz aktywistami miejskimi eksploruje temat przestrzeni wspólnych. Z jednej strony pytamy o to, jakie wspólnoty zdolne jest wyłonić wspó(...)

Dokumentacja 1. Performance

Austriackie Forum Kultury, Warszawa

Przedstawimy pierwszą z cyklu wystaw pod wspólnym tytułem "Dokumentacje". Pragniemy wypracować nową formułę prezentacji i dopasować ją do naszej wielofunkcyjnej przestrzeni wystawienniczej. Będziemy zapraszać także ekspertów by z punktu widzenia zało(...)