Drzewko marzeń

Polin MHŻP – otwarcie, Warszawa

Podczas dni otwartych w Muzeum Historii Żydów Polskich (20-21 kwietnia 2013 roku), kiedy budynek muzeum po raz pierwszy otworzył się dla publiczności, zaprosiliśmy pierwszych zwiedzających do podzielenia się swoimi wizjami i oczekiwaniami związanymi (...)

Dzień jest za krótki – Zamaż mnie

Muzeum Współczesne Wrocław

Wystawa jest poświęcona autobiograficznym relacjom w najnowszej sztuce polskiej. Zaproszeni artyści opowiadają własne historie. Są to historie z życia wzięte, w których narracja zazwyczaj jest snuta w pierwszej osobie. Napięcie pomiędzy figurą autora(...)

Na zachęte do muzeum – Naruszenie

Muzeum Sztuki Łódź

Wystawa prezentuje kolekcję zebraną przez Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych od momentu jego powstania w 2004 roku do dzisiaj. Towarzystwo tworzyło swoje zbiory tak, aby korespondowały one z kolekcją Muzeum Sztuki w Łodzi i ją uzupełniały. Ef(...)

Sztuka Matek – Zamaż mnie

Galeria Farbiarnia, Bydgoszcz

Matka - malarka, pisarka, fotografka? Jak pogodzić pasję z macierzyństwem, nie rezygnować ze spełniania się i zawodowo, i twórczo? Najlepiej zapytać o to szesnastu utalentowanych autorek wystawy pt. „Sztuka Matek”. Prace z tego zbiorowego projektu z(...)

Pomocnik – Biografie Rzeczy

Polin MHŻP Warszawa

Przestrzeń 7: ukrywanie
Doświadczenie ukrywania się i ukrywania tożsamości było powszechne dla żydowskiej społeczności w Polsce wojennej i tuż powojennej. Mogło mieć wymiar dosłowny, fizyczny. Mogło być także ukrywaniem własnej żydowskiej tożsa(...)

Etnografia/animacja/sztuka. Nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego.

Muzeum Etnograficzne, Kraków

To "etnografia zaangażowana". Kolektyw Terenowy, grupa badaczy związanych z Uniwersytetem Warszawskim, do których dołączyli animatorzy i artyści, postanowiła badać zachodzące w dwóch mazowieckich wsiach zależności społeczne i style życia. Ale nie prz(...)

Mirades de Mujeres

Galeria Matadero , Madryt Hiszpania

Wesołych Świąt

Instytut Polski, Dusseldorf Niemcy

Projekt przygotowany na wystawę Wesołych Świąt oparty jest na świątecznej tradycji obdarowywania bliskich prezentami. A także, zanikającym już zwyczaju, własnoręcznie przygotowanych podarków. Artystka przygotowała 400 obiektów, które będą upominkami (...)

Nie licz na nic

Gorzów Wielkopolski, przestrzeń publiczna

Wymiana

Galeria Sektor, Katowice

Nie licz na nic

Stara Elektrownia, Galeria Arsenał, Białystok

MOC SZTUKI. Kolekcja Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych

Galeria Sztuki BWA, Olsztyn

Sztuka Matek

Galeria Rynek, MOK, Olsztyn,

Ta różnorodna wystawa nie opowiada żadnej konkretnej historii, ale artystki, które spotkały się w projekcie „Sztuka Matek" tworzą niezwykle sugestywny obraz artystki-matki. Charakterystyczna pętla między sztuką i życiem, gdzie każde dokonanie potrakt(...)

No Women No Art

Poznań

Wymiana bezgotówkowa, towar za towar, dzieło za dzieło. Uczestnicy wymiany bARTerowej  uzgadniają wartość towarów lub proponowanego dzieła i dążą do tego, by w procesie wymiany bilans był zerowy.
Wymiana jest jedną z wielu funkcjonujących obecni(...)

To nic ważnego, to tylko sztuka...

Galeria Miejska Arsenał, Białystok

Macierzyństwo... Warsztaty Kultury

Centrum Kultury Zamek w Lublinie

Matki Negocjatorki

galeria Manhattan, Łódź

Kiedy pada hasło „sztuka matek”, podnoszą się głosy sceptyków, którzy pytają, jakie znaczenie ma to, że artystka jest też matką? Okazuje się, że często ma to znaczenie kluczowe. Matki-artystki są przede wszystkim negocjatorkami, wciąż muszą bowiem ne(...)

Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm.

Muzeum Sztuki 2, Łódź

Wystawa Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm to rozległy pejzaż ― wielowątkowa panorama sztuki XX i XXI w. W jej ramach przedstawione są kluczowe zjawiska ostatniego stulecia w ich aktualnym znaczeniu. Opowieść o nich współtworzą korespon(...)

Sen jest drugim życiem

BWA, Galeria Miejska w Tarnowie

Tłem wystawy i wydarzeń z nią związanych są marzenie senne i podróżowanie koleją. Kolej/pociągi/perony/stacja kolejowa – sny o podróżach koleją, koszmary o spóźnianiu się na pociąg, gubieniu bagażu i podróżowaniu w niewłaściwym kierunku. Ale także: r(...)

1:1 – Prace z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Care Crisis

Futura Gallery, Praga, Czechy

“Care Crisis” is an art exhibition which focuses on the crisis created by women’s integration in the labour realm. When entering the working world, women from developed countries need to hire someone to take care of the households they have left behi(...)

re.act.feminism

performing archive Kraljević, Zagreb, Croatia

re.act.feminism

Tallinna Kunstihoone, Tallinn, Estonia

re.act.feminism

Museet for Samtidskunst, Roskilde, Denmark

Naruszenie

Akademia Sztuki, Kijów, Ukraina

We could be heroes. The Mythology of Monsters and Heroes in Contemporary Art

Brigham Young University, Museum of Art, USA

Nowe Życie

Galeria BWA, Zielona Góra

Nadzwyczaj(nie)udane dzieło

BWA, Olsztyn, Bunkier Sztuki, Kraków

Niezbędnik lubelski, Próba rozmowy

Galeria Labirynt 2 Biuro Wystaw Artystycznych, Lublin, kurator Magdalena Ujma

Artystka chce przygotować niezbędnik – zestaw, który ma pomóc przetrwać w mieście. Pyta mieszkańców Lublina, jakie rzeczy są niezbędne podczas spaceru po mieście? Po co sięgamy do kieszeni szukając najbardziej potrzebnej rzeczy? Na odpowiedzi Elżbiet(...)