Naruszenie

Krótkotrwałe ingerencje w zastaną przestrzeń, ukierunkowane na zmianę ich dotychczasowej funkcji. Miejscem dokonywania symbolicznych naruszeń było, między innymi muzeum, którego podstawową funkcją jest gromadzenie, katalogowanie i eksponowanie przedmiotów o wartości historycznej. Zbiory muzealne, w części udostępnione zwiedzającym, stanowią podstawę funkcjonowania tej instytucji. Muzeum jest więc przestrzenią nacechowaną w sposób szczególny i tym samym niesłychanie trudną dla działań współczesnych artystów.
To przepełnione atmosferą minionych wieków i zdarzeń terytorium, gdzie każdy przedmiot ma swoją wartość, stało się na chwilę rodzajem laboratorium zdarzeń. Próby odnalezienia pola dla własnych działań, w tym specyficznym kontekście często przeradzały się w odnajdywanie zupełnie nowych sensów zarówno dla prezentowanych eksponatów jak i dla aktualnych ingerencji. Jednak konfrontacja z przestrzenią muzealną zawsze była dla mnie niezwykle inspirująca.
Jednym z pierwszych dokonanych przeze mnie naruszeń była wystawa Oikos (2001 rok), w piwnicy bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Ta sugestywna przestrzeń składająca się z systemu korytarzy i kilku pomieszczeń nasunęła mi bardzo oczywiste skojarzenie z zalaną wodą piwnicą.
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
Naruszenie
PREZENTOWANA NA WYSTAWACH
Sztuka jako narzędzie zmiany społecznej
(Fine Arts College, Kiszyniów Mołdawia)
(2014)
Na zachęte do muzeum – Naruszenie
( Muzeum Sztuki Łódź)
(2013)
Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku, Przemieszczenia
(MS2, Łódź)
(2010)
Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta
(Muzeum Sztuki, Łódź, kurator: Jarosław Suchan)
(2010)
Śniadanie w Muzeum
(Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Sztuki w Łodzi, kurator: Grzegorz Musiał)
(2006)
OIKOS
(Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz)
(1995)

Koszulki z nadrukiem, Odzież z nadrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulkach, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Tuchola, Świecie, Grudziądz, Chełmno, Chojnice Koszulka z nadrukiem, Odzież z sitodrukiem, Fruit of the loom, Nadruki na koszulce Bydgoszcz, Koszulki Toruń, T-shirt Inowrocław, Podkoszulek Włocławek, Bluza Tuchola, Odzież robocza Świecie, Spodnie Grudziądz, Kurtki Chełmno, Nadruki na koszulkach Chojnice Naprawa urządzeń elektronicznych: tabletów, telefonów, smartfonów, laptopów. Wszystkich producentów: Lenovo, Sony, Samsung, LG Wynajem odzieży roboczej, serwis odzieży roboczej, rental odzieży, rental odzieży roboczej, wynajem i serwis odzieży, naprawa odzieży roboczej Zacznij pracować jako opiekunka w Niemczech. Praca w Niemczech dla każdego.